SİLİKON PROTEZ EN İYİSİ

Göğüs büyütme ameliyatlarında silikon protezler tercih ediliyor.Başka protezler de üretildi ama hiç biri silikon kadar iyi sonuç vermedi.Hem masum, hem de kanser yapmıyor, hatta kanser oluşumunu engellediği dahi yazıldı; ayrıca vücut tarafından parçalanıp yok edilmediği için de yan etkisi olmayan bir meme protezi.En iyi sonucu da meme büyütme ameliyatlarında veriyor; çünkü göğüsleri sarkmış hanımlarda silikon en iyi çözüm değil.Ama hiç memesi olmayan ya da küçük memesi olanlarda silikon protez mükemmel sonuç veriyor.

 

Doktor, kişinin göğüs duvarı yapısını inceleyerek protezin şekline, konulacağı yere karar verdikten sonra ameliyatı yapacaktır.Protezin büyüklüğü ve taban çapı da önemli.Kişinin göğüs çapına uymayan büyüklükte bir protez konursa yanlarda ve üstte dolgunluk ortaya çıkacaktır ve doğal olmayacaktır.En güzel ameliyatlar doğal görünümü veren ameliyatlardır.Dolayısıyla kişinin göğüs yapısına göre aşırı büyüklükte protezler kullanılmamalıdır.Konacak silikonun boyutları son derece önemli.100gr.'dan 400-500gr.'a kadar değişik boyutlarda protezler var.Bizim ırkımıza uygun olarak biz 200-300gr. arasında protezler yerleştiriyoruz.Çok büyük bir protez, kapsül kontraktürü dediğimiz sertleşmelere yol açabilir.

 

PROTEZ AMA HANGİSİ

Protezlerin iki tipi var: İçi jel silikon olan protezler, yani içinde jöle şeklinde silikon bulunan protezler.Bir de silikon bir balon gibi olup, içine ameliyat sırasında su koyduğumuz protezler var.İkisi de silikon.Ancak jel protezler tek parça halinde bir bütün olarak üretilip hazır olarak kullanıma sunuluyor.Diğeri ise bir balon şeklinde geliyor, bir sübabı var; içini serum fizyolojik ile doldurup sübabı çekiyoruz.

 

Dezavantajları: 1.Dokunulduğunda ve hissedildiğinde jel protezler kadar doğal bir kıvamları yok, jel protezler daha yumuşak. 2.Suyun hafif hareketlerle göğüs içinde oynaması hissediliyor. .

Sübablar zaman içinde suyu sızdırabiliyor.Son teknolojide bu sorunlar giderildi ama yine de %1-2 oranda sorun çıkabilir.Jel silikonlar yekpare üretildiklerinden böyle bir olasılık yok.Son yıllarda bir de yapışkan jel dediğimiz yeni bir tip protez çıktı.Yine içinde jel var ama silikon protezi bıçakla kesseniz bile silikon dağılmıyor.Çünkü silikon molekülleri birbirlerine bağlanmışlar.Bu da dağılmayan silikon jel protez.Dolayısıylajel protezler güvenle kullanılıyor.

 

HANGİ BİÇİMDE OLMALI

Her kadının fiziksel özellikleri farklıdır.Dolayısıyla doğal görünmesi ve farklı bedenlere uyum sağlaması için protezler de farklı şekillerde üretilmişlerdir.Yüksek profilli dediğimiz taban çapı daha dar yüksekliği fazla protezler ya da alçak profilli dediğimiz daha yayvan protezler, bir de halk arasında damla protez denen, hekimlerin anotomik protez ya da damla protez dedikleri protezler var.Bunların alt kısımları dolu, üst kısımları yayvandır.Damla protezler genellikle çok az memesi olan ya da hiç memesi olmayan hanımlarda tercih ediliyor.Bazı durumlarda damla protezler pek anlamlı olmuyor.İçerisi boşalmışve hafifçe sarkmış bir göğüsü doldurmak için yüksek profilli, yani yüksek hacmegitmek gerekiyor.Doğal sonuç elde edebilmek için ise daha yayvan protezler tercih ediliyor.Bunların seçimini cerrah yapıyor.Ameliyat sonucundaki güzel görünümde protez seçimi en önemli faktör.

Sayfa 1 ‌  2   Sonraki >>